Prostowanie i regeneracja felg

Świadczymy usługi w zakresie prostowania i regeneracji felg stalowych i aluminiowych.

Istnieje możliwość, iż podczas prostowania felga pęknie, niezbędne jest wtedy jej spawanie i odpowiednia obróbka (w takim wypadku koszt naprawy wzrasta). W przypadku naprawy zawsze istnieje możliwość uszkodzenia lakieru. Staramy się naprawiać felgi tak, aby proces prostowania nie był widoczny. W przypadku spawania, miejsce spawu jest opalone z farby.

Ze względu na możliwość korozji nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie czujników w momencie odkręcania ich od felg.  Nie bierzemy także odpowiedzialności za prawidłowe działanie czujników w przypadku naprawy felgi, w której nie da się odkręcić czujnika ciśnienia.

Wykonujemy również odtwarzanie niedużych ubytków aluminium w felgach.

Wszystkie nasze usługi wykonujemy wyłącznie po wcześniejszej ocenie technicznej felgi w celu wyeliminowania takich, które mimo naprawy nie zagwarantują prawidłowego i bezpiecznego użytkowania.

Cena uzależniona jest od uszkodzenia. W zależności od uszkodzeń, wyceniamy koszt naprawy przed jej rozpoczęciem. Do tej kwoty mogą zostać doliczane dodatkowe czynności: serwis wulkanizacyjny, montaż/demontaż czujników.

Felgi można dostarczyć do naszych serwisów w godzinach: 

poniedziałek – piątek
8:00 – 18:00
sobota
8:00 – 14:00

Każda felga dostarczona do naszego serwisu jest sprawdzana pod kątem uszkodzeń – ewentualnie wyceniamy koszt prostowania, spawania felg czy toczenia rantów. 
Felgi można pozostawić z oponami, które przechowujemy na czas regeneracji.  

Prostowanie felg, spawanie

Następnym etapem jeśli zachodzi taka konieczność jest ewentualne prostowanie, spawanie lub toczenie felg, które zostały do tego wytypowane w momencie przyjmowania. Oferujemy także usługę toczenia uszkodzonych rantów

Przygotowanie felg do malowania

Na samym początku procesu odnowy felgi, następuje usunięcie starych powłok farby. Jeśli chodzi o felgę stalową, możemy od razu przystąpić do piaskowania w automatycznej piaskarce. Natomiast z felg aluminiowych najpierw usuwamy lakier metodą chemiczną, i po osuszeniu takie felgi aluminiowe trafiają do automatycznej piaskarki. Maszyna piaskująca posiada regulator obrotów dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia delikatnej powłoki felgi. Felga stalowa, po piaskowaniu zabezpieczana jest dodatkowo specjalnym płynem antykorozyjnym.

Malowanie felg

Po wypiaskowaniu felg, przystępujemy do ich szlifowania – aby zniwelować ewentualne zadrapania lub wgniecenia. Początkiem procesu malowania jest podkładowanie felg metodą proszkową, następnie farba w postaci proszku nanoszona jest elektrostatycznie. Felga następnie trafia do pieca gdzie jest utwardzana w temperaturze 180°C. W zależności od wybranego koloru felga pokrywana jest dodatkowym lakierem bezbarwnym. 

Montaż opon

Po renowacji zalecamy montaż opon w naszym serwisach.

Odbiór felg

Renowacja felg trwa około 7 dni roboczych (w czasie sezonu wymiany kół, czas może się wydłużyć). Po wykonanej usłudze informujemy klienta o możliwości odbioru felg. Na czas regeneracji felg zapewniamy auta zastępcze.